Wjazd na ambicję, jakiego jeszcze nie doświadczyłeś. Od teraz wszystko się zmieni.


Motywacja.

Od jakiegoś czasu jest wszędzie. Lubisz mnóstwo fanpage
o tematyce motywacyjnej, strony internetowe, blogi, obrazki, filmiki, muza do treningu, napisy na koszulkach, plakaty, banery, zewsząd hasła:
Jesteś mega happy, motivated, inspired, BEAST MODE ON
i lecisz.... Spełniać marzenia, trenować, walczyć o lepsze jutro. 

Ale co, gdy...... ?

Niedawno spotkaliśmy naszego znajomego, który przez jakiś czas był właśnie takim totalnym Fit Freakiem!
Ciągle meldował na facebooku wykonany trening, wstawiał napędzające go hasła, obrazki, ale nagle coś pękło... Zmęczenie, nowe sprawy na głowie, wymówki, życie codzienne... i te motywujące hasła, obrazki, teksty przestały inspirować, a zaczęły przytłaczać. Bo wszyscy zapierdzielają tylko on znalazł się w d....
Zwrócił się do nas o pomoc, my z naszym empatycznym usposobieniem oczywiście najpierw zaczęliśmy "łechtać jego ego"
Miłe słówka, pochwały, dasz radę i będzie dobrze... ALE NIE, NIC TO NIE DAŁO! Gość wszystko negował i ewidentnie się poddał, ale my nie.
Zaserwowaliśmy mu terapię szokową ! PRZYZNALIŚMY MU RACJĘ : )

Tak, jesteś słaby. Nie idź na trening, nie pokazuj na co Cię stać.To Ty chciałeś zgubić nadprogramowe kilogramy ? Nawet o tym nie myśl, każdy może to zrobić, ale raczej nie Ty. Najlepiej zacznij myśleć jeszcze bardziej negatywnie 
i poszukaj więcej wymówek... cześć.


....
Po 3 godzinach dostaliśmy MMS'a ze zdjęciem na , którym z uśmiechem od ucha do ucha, cały mokry robił już aeroby po treningu siłowym.

Czary ? :) NIE.  Wjazd na ambicję. Nasz przykład akurat dotyczył motywacji do treningu, ale można odnieść to do każdej sfery życia. Niektórzy potrzebują właśnie takiego rodzaju postawienia do pionu!Ludzka ambicja jest nienasycona. Często nakłania nas, aby dążyć uparcie do wyznaczonych celów. Urażona czy dowartościowana- ma ogromną siłę...

Zdarzyło Ci się, że chęć udowodnienia komuś, że jednak coś potrafisz była motorem Twoich działań, a nawet powodem odniesienia sukcesu?

Co sądzisz o takich ''wjazdach na ambicję'' to coś co może się u Ciebie sprawdzić, czy jedynie pochwała może dać Ci kopa do działania ?

Zachęcamy do rozmowy, chętnie poznamy Wasze opinie na ten temat : )
; )

Fotografie13 komentarze:

 1. Niestety jest wiele osób, którym taki "wjazd na ambicję" spowodowałby efekt odwrotny. Jak ktoś jest "słabszy psychicznie" i dobrze się maskuje to założę się, że złapał by mega doła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne ... tyle ,że to wciąż jest motywacja i o niej mowa. Odmienny sposób którego nie stosuje się w każdym przypadku ... a wiadomo .. trzeba to mówić tak by kogoś nie urazić :) jak wszystko ...

   Usuń
 2. Już wiąże buciki i spadam biegać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Motywacja, to coś czego mi ciągle brakuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywacja - rzecz pożądana. Niestety żyjemy w XXI wieku, gdzie panuje wszechobecne lenistwo.
  http://sklejkablog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię tą motywację pozytywną, ale jak mam małego lenia... a zdaję mi się, że taka podziałałaby na totalnego doła... super.! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajni jesteście - będę obserwować <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow!To chyba coś dla mnie. Jak czytałam hasła z plakatów, to aż mnie za serducho scisnelo ze "złości" że tak napisaliście haha :D mega wpis, nigdy wcześniej nie pomyślałam o takiej odwrotnej taktyce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteście naprawdę super ludźmi. Śledzę was na intagramie oraz na youtubie. Zmieniacie mój kiepski dzień w pozytyw. Brawo za waszą ambicję i motywację. Dzięki nim jesteś teraz tu gdzie jesteście. Trzymam za was kciuki w programie tanecznym! Ciężka praca popłaca!

  OdpowiedzUsuń