ŹRÓDŁA Z, KTÓRYCH CZERPIEMY WIEDZĘ cz1. -BODY CHALLENGE
Zadajecie nam wiele pytań odnośnie literatury i źródeł, z których czerpiemy wiedzę...

Powiemy Wam szczerze, że ostatnimi czasy wiedzę głównie czerpiemy ze specjalistycznych magazynów. Na szczęście na rynek wkroczyły gazety, w których artykuły piszą osoby najlepsze z branży. Specjaliści od dietetyki i treningu, a nie przypadkowi ludzie z redakcji powielający mity.


No dobra, ale przejdźmy do rzeczy…
Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam dwumiesięcznik
BODY CHALLENGE.

Dlaczego według nas warty jest uwagi ?

Po pierwsze redaktorem prowadzącym jest sam Jakub Mauricz, jeden z najbardziej znanych dietetyków w Polsce prowadzący sportowców na najwyższym szczeblu m.in samą Joannę Jędrzejczyk Mistrzynię UFC... co mówi samo za siebie.
W magazynie Jakub zdradza tajniki diety dla zawodnika MMA. Wskazówki dotyczące jego odżywiania można jednak również przełożyć na inne dyscypliny. Co ciekawe Jakub porównuje swoją rozpiskę ze standardową dietą rozpisaną przez kulturystę. Co na pierwszy rzut oka daje nam już do zrozumienia, że typowa "dieta kulturystyczna" jest pozbawiona wielu wartości odżywczych i nie daje takich samych możliwości, jeśli chodzi o efektywną pracę zawodnika. Wszystkie zresztą artykuły w BODY CHALLENGE dotyczące odżywiania w sporcie są bardzo ciekawe i pouczające, gdyż dementują wiele zakorzenionych mitów i pokazują, że dieta sportowca może być nadal smaczna i pożywna.
Kolejnym fajnym działem zarówno dla trenerów jak i dla osób, chcących ułożyć sobie samodzielnie dokładny i prawidłowy trening są rozpiski. Pokazane jest w nich jak krok po krok taką odpowiednią jednostkę skomponować. Oprócz przystępnych i wyczerpujących opisów dostajemy zdjęcia ćwiczeń, o których mowa i jest git !Powiemy Wam co jeszcze nam się szczególnie podoba....
Są to artykuły dotyczące dietoterapii. Niestety dziś wiele (w szczególności kobiet) boryka się z niedoczynnością tarczycy bądź insulinoopornością. Dieta i trening w tych jednostkach chorobowych niestety nie mogą wyglądać tak samo jak u zdrowych osób. Wiedza na ten temat nie jest jednak powszechnie dostępna, co powoduje, że dietetycy i trenerzy często popełniają błędy przy prowadzeniu takich osób. Niektórzy nawet w ogóle nie podejrzewają, że ich podopieczni nie mają satysfakcjonujących wyników właśnie z tego powodu. W BODY CHALLENGE specjalistki w tym temacie Ajwen, Monika Skuza, MedFood przedstawiają nam jak rozważnie powinno się planować aktywność fizyczną, tak, aby pomagała, a nie dodatkowo szkodziła.

Cóż więcej możemy rzec... chyba nic. Ten magazyn po prostu trzeba przeczytać :)


aha jeszcze jedno....


jeśli chcielibyście zamówić prenumeratę BODY CHALLENGE możecie skorzystać z naszego kodu rabatowego (-10%)

Chętny/na ? to....

- wejdź na:

  http://www.body-challenge.pl/prenumerata.html

- wpisz w polu "kod rabatowy":  fit-lovers


- zatwierdź kod pomarańczowym przyciskiemMamy nadzieję, że artykuł był dla Was pomocny : )2 komentarze:

  1. Zapowiada się dobra lektura na weekend :) Dzięki za inspirację!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za polecenie książki :), na pewno kupię :)

    OdpowiedzUsuń