5 niesamowitych właściwości wody kokosowej


1. Woda kokosowa to najlepszy izotonik


Woda kokosowa ma zbliżony skład chemiczny do ludzkiego osocza. Zawiera potas,fosfor, wapń, magnez, sód. Ma mniejszą ilość cukru niż popularne izotoniki, doskonale nawadnia i regeneruje.

2. Wzmacnia organizm

Ma działanie antywirusowe, antybakteryjne, przeciwzapalne i jest pełna antyoksydantów. Co doskonale wzmacnia i wspomaga nasz organizm. Wpływa również na  regulację ciśnienia krwi, poziomu cukru oraz na poprawienie metabolizmu.

3. Ma zbliżony skład do ludzkiego osocza

Dlatego też podczas II wojny światowej były przypadki, że używano jej do transfuzji. Kiedy
 do dyspozycji nie było krwi o odpowiedniej grupie wówczas potrzebującemu przetaczano sterylną wodę kokosową bezpośrednio z zielonego kokosa. 

4. Można nią zastąpić mleko krowie

Woda kokosowa nie zawiera laktozy,ma niższą zawartość tłuszczu i jest dużo bardziej odżywcza. Dodatkowo zawiera kwas laurynowy występujący w mleku matki (mogą pić ją dzieci).

5. Zakochasz się od pierwszego łyku

Woda z kokosa ma wyjątkowy smak, wspaniały aromat i lekką konsystencję. Dodatkowo po wypiciu możesz rozłupać młodego kokosa i wyjąć z niego miąższ, który posłuży jako dodatek do sałatek, smoothie, egzotycznej zupy kokosowej lub do zrobienia kokosowych chipsów.
Co prawda w naszym klimacie palmy kokosowe nie rosną, ale na szczęście są miejsca, gdzie młodego kokosa można zakupić i wypić z niego bezpośrednio kokosowy eliksir....

 


.


5 komentarze:

 1. Uwielbiam wodę kokosową! Nie wiedziałam jednak że ma aż tyle właściwości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy można ją dodać do kawy? Jest podobno coś takiego, jak kuloodporna kawa, z masłem i olejem kokosowym. Może zamiast zwykłego mleka albo oleju dodać wodę kokosową?

  Pamela, wrzucisz jakieś przepisy z tą wodą i samym kokosem? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak,jak najbardziej mozna do kawy dodac : ) co do przepisów zobaczymy co da się zrobić : )

   Usuń
 3. A polecicie jakąś wodę kokosową w butelce np. która ma takie same właściwości i nie jest jakoś strasznie zepsuta ulepszaczami?

  OdpowiedzUsuń